Švenčionių r. švietimo pagalbos tarnyba 2016 m. spalio-gruodžio mėn. vykdys projektą „Švenčionių rajono mokyklų bendruomenės (mokytojų ir mokinių) sveikatos stiprinimas“, finansuojamą Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Tikslas – stiprinti Švenčionių r. savivaldybės mokyklų bendruomenių (mokytojų ir mokinių) sveikatą, gilinant mokytojų sveikatingumo ugdymo kompetenciją (žinias, gebėjimus, nuostatas), kad mokiniams jie galėtų patraukliai ir inovatyviai dėstyti sveikatos ugdymą (taikydami naujus, patrauklius mokymosi metodus), integruodami sveikatos ugdymą į dėstomą dalyką bei formuodami mokinių vertybines nuostatas, kad sveikai gyventi yra malonu.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, žmogaus sveikatą daugiausia (49-53 %) lemia pats žmogus, jo gyvenimo būdas, sveika gyvensena. Todėl mokant vaikus sveikos gyvensenos, kaip patrauklaus gyvenimo būdo, galima tikėtis teigiamo poveikio jų sveikatai.

Mokyklose sveikatos ugdymo programa dažniausiai realizuojama jos turinį integruojant į mokomuosius dalykus (ypač vyresnėse klasėse). Tačiau, kaip rodo įvairūs tyrimai, problema yra ta, kad ne visi mokytojai integruoja sveikatos ugdymą į dėstomus dalykus, dalis mokytojų stokoja žinių apie sveikatos ugdymą, vis dar vyrauja seni mokymo metodai, atgrasantys nuo sveikos gyvensenos, gąsdinama ligomis ir pan. Kadangi mokytojų mokymuisi skirtos lėšos yra ribotos, mokytojai dažnai renkasi kvalifikacijos tobulinimo renginius, susijusius su jų dėstomu dalyku, siekdami gilinti savo kompetencijas dėstomo dalyko srityje, o sveikatingumo mokymai dažniausiai lieka nerealizuoti.

Taigi, siekdami apmokyti Švenčionių r. savivaldybės 2748 mokinius sveikos gyvensenos, kaip patrauklaus gyvenimo būdo, taupydami laiką ir lėšas, gilinsime mokytojų sveikatos ugdymo kompetenciją, suteikdami jiems mokinių sveikatos ugdymo žinių, inovatyvių ir patrauklių sveikatos ugdymo metodų ir būdų. Formuosime nuostatą, kad sveikai gyventi yra malonu. Vėliau mokytojai mokys mokinius, integruodami gautas sveikatos ugdymo žinias, nuostatas ir įgūdžius į dėstomus dalykus.
Šiuo projektu siekiama stiprinti Švenčionių r. mokyklų bendruomenės sveikatą.