Švenčionių r. švietimo pagalbos tarnyba ir šeimų ugdymo klubas „Santarvė“ 2017 m. spalio-gruodžio mėn. vykdys projektą „Per gyvenimą – meilės, kūrybos, muzikos keliu!“, finansuojamą Švenčionių rajono savivaldybės administracijos.
Šiuo projektu bus sprendžiama socialiai pažeidžiamų asmenų – senyvo amžiaus žmonių – užimtumo organizavimo, aktyvumo skatinimo ir socialinės atskirties problema.
Projekte numatyta veikla, įgalinanti sutelkti rajono senyvo amžiaus žmones draugėn ir išbandyti vilnos vėlimo amatą. Siūlant šią veiklą tikimasi paskatinti dvidešimt senjorų dalyvauti rajono kultūrinėje veikloje.
Siūlymas išbandyti seniausią neaustinės tekstilės technologiją – suvienytų ir suaktyvintų tuos senyvo amžiaus žmones, kurie patys nori kurti. Siekiama supažindinti su vilnos vėlimo istorija, sudaryti sąlygas išbandyti savo galimybes kuriant dirbinius iš vilnos, paskatinti toliau tobulėti šioje srityje. Šis amatas gali būti viena iš alternatyvių veiklos rūšių ir duoti nemažą teigiamą ekonominę naudą. LR Žemės ūkio ministerija sertifikuoja tradicinius amatininkų gaminius kaip tautinį paveldą ir skatina verstis šiuo amatu bei pristatyti jį visuomenei suteikdama tam tikras lengvatas dalyvaujant tradicinėse mugėse bei kituose renginiuose. Skatinant išbandyti šį amatą, tikimasi sumažinti socialinę atskirtį, įnešti pozityvumo į kiekvieno projekto dalyvio gyvenimą.