Švenčionių rajono švietimo pagalbos tarnyba įgyvendino Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos dalinai finansuotą Nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo sklaidos ir atgaivinimo projektą „Tautinių mažumų kultūros atspindžiai Švenčionių krašto senosiose kapinėse ir maldos namuose“. Projekto tikslinė grupė – Švenčionių Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai aktyviai dalyvavo projekto ekspedicijose, kurių metu lankė skirtingų tautų kapines ir maldos namus rajono seniūnijose, kuriose gausiai gyvena ar gyveno tautinių mažumų atstovai, ieškojo ir tyrinėjo ryškiausius ir būdingiausius kapus bei pasitelkiant tautinių mažumų bendruomenių atstovus aiškinosi kapų sutvarkymo ypatybes, antkapių ir paminklų simboliką, stengėsi įvertinti juos paveldosauginiu aspektu. Užmegztas dialogas su vietos bendruomenėmis, rodoma pagarba įvairių tautų kultūrai, siekiama darnaus vystymosi, sąmoningumo, tarpkultūrinio dialogo, žmogaus teisių ir lygiateisiškumo tautiniu, religiniu, amžiaus ir kt. aspektais. Pasibaigus ekspedicijoms Nalšios muziejuje vyko paskaitų, kuriose bus kalbama apie mūsų kraštui būdingą kapinių ir kapų tvarkymą (paminklas, kryžius, antkapis, tvorelė, puošyba) bei išlikusius maldos namų pastatus (sentikių, stačiatikių bei katalikų gausiai lenkų ir baltarusių gyvenamose vietovėse), ciklas. Ekspedicijų metu buvo daug fotografuojama. Iš gausybės fotonuotraukų buvo atrinkta 30, kurios buvo pristatytos projekto dalyviams ir viešinimo renginio svečiams bei padovanotos Nalšios muziejui. Projektas buvo sėkmingai įgyvendintas, o jo dalyvių laukia tęstiniai darbai.

Paveldo projektas Karkažiškės Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia
Paveldo projektas Pabradės Šv. apaštalų Petro ir Povilo cerkvė